Nieoperacyjne leczenie żylaków

Skleroterapia żylaków metodą piankową jak również guzków krwawniczych I i II stopnia: są całkowicie nieoperacyjnymi metodami leczenia.

Uniwersalność tej metody pozwala na  zamknąć  praktycznie każdego niewydolnego zmienionego żylakowato naczynia w trybie ambulatoryjnym ( brak wskazań do pozostawienia chorego w warunkach szpitalnych) .

Metoda jest ambulatoryjna – nie wymaga żadnego znieczulenia i leżenia w szpitalu pacjent po zabiegu wychodzi do domu z zaleceniami lekarza prowadzącego, które nie ograniczają w istotny sposób sprawności.

Sposób  obrazowania żylaków metodą usg Doppler ( aparat usg doppler logiq book xp pro amerykańskiej firmy General Electric) pozwala na bardzo precyzyjne podanie leku do światała niewydolnego naczynia i jego zamknięcie.

Skleroterapia naczyń siatkowatych i pajączków żylnych jest metodą kosmetologiczną leczenie jest ambulatoryjne również nie wymaga znieczulenia i pobytu pacjenta w w warunkach szpitalnych.

Dzięki wizualizacji naczyń żylnych ( oświetlanie żył aparatem vein lite 220 amerykańskiej firmy Translite) pozwala precyzyjnie i bezpiecznie podawać preparaty obliterujące. Preparaty do „zamykania” używane w mojej praktyce są najwyższej  światowej jakości, a to przekłada się na bezpieczeństwo procedury medycznych związanych z ich stosowaniem. Pacjent po skończonej procedurze wychodzi do domu. Leczenie pozwala zachować ciągłość aktywności zawodowej co w dzisiejszych czasach pozostawia komfort planowania dalszego funkcjonowania.